aleniny stranky

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

klukum vstup zakazan

JDE O PRSA !

pic

Tvoje prsa jsou krásnou součástí tvojí ženskosti, po které kluci šílí ! Přesto si někdy nejsi úplně jistá, jestli jsou ta tvá " normální " a jestli ti třeba ještě vůbec porostou ! Všechny otázky ohledně prsou si můžeš přečíst právě teď a tady !


Odkdy dokdy rostou holkám prsa ?

Přibližně v deseti letech to vypukne ! Pod bradavkami se ti najednou začnou dělat malé bulky, které nebudou větší než lískový oříšek. O nějaký čas později se pomalu začnou vyvíjet i tvoje bradavky, které změní svůj tvar a začnou se zvětšovat. Jak to bude vypadat ? Asi tak, jako by tvoje prsa tvořily jenom bradavky. Hodně holek si proto myslí, že budou mít taková " mini " prsíčka už napořád. Hloupost ! Prsa se ti budou postupně zakulacovat a budou plnější ! Ale nevýhoda je, že to někdy nejde tak rychle, jak bys asi chtěla. S tím bohužel nic neuděláš ! Tvoje prsa dostanou svoji konečnou velikost a tvar asi až za pět let ! Tak ti nezbývá nic jiného než být trpělivá .. A co dělat, když si všimneš, že tvá prsa rostou jinak na jedné straně než na druhé ? To neřeš ! Většina holek to tak má. Až budeš úplně vyvinutá, zaznamenáš jen maličký rozdíl mezi levým a pravým prsem, ale to je celkem běžné ! Vždyť ani ruce a nohy nemáš stoprocentně souměrné a určitě ti to nikdy nevadilo !

 

 

Jak velká ti vyrostou ?

Co se velikosti týče, je přibližně do tvých 17 let všechno ve hře. Proto nemá vůbec smysl, abys byla smutná kvůli tomu, že tvoje kámoška je na tom v horních partiích " líp " než ty. Tohle totiž nemusí ještě vůbec nic znamenat ! Možná si tvoje prsa najednou řeknou, že to vezmou hopem a naberou zběsilé tempo ! Nebo naopak, pokud ti rostou přímo mega rychlostí od začátku a tobě se to moc nezdá, rozhodně nepropadej panice ! Do nekonečna ti taky neporostou Jejich růst většinou může stejně tak rychle skončit a velikost tvojí podprsenky pak už zůstane jednou provždy neměnná.

 

 

Že se ti tvá prsa nelíbí ?

Tvar a velikost tvých prsou ovlivňují z velké části geny, které zdědíš po předcích. Každá holka má tedy naprosto jiná prsa ! Ale protože jsou všechny holky v tvém věku obzvlášť sebekritické, nejsou se svými vlastními prsy spokojená nikdy ! Buď jim připadají moc malá, nebo moc velká, povolená nebo kdovíjaká ! Ale naštěstí čas všechno spraví a spokojenost se nakonec dostaví !

 

 

Co se v nich vlastně ukrývá ?

Třetina prsou je tvořena tukovou tkání, ale ve velké míře jsou v nich také krevní cévy a nervové kanálky, které jsou pevně obalené vazivem. Ukrývají se tu také mléčné žlázy a kanálky, ale ty se aktivují až po narození děťátka, kdy začnou produkovat mateřské mléko. Svaly v prsní tkáni budeš hledat marně, protože jsou umístěny vespod pod prsem !

 

 

Jak mají vypadat bradavky ?

Ty má každá holka jiné, stejně jako prsa. Jak jsou velké, nemá nic společného s tím, jakou máš velikost prsou. Můžeš mít tedy i malá prsa s nápadnými bradavkami nebo naopak obří prsa s mini bradavkami ! Zajímavé je, že čím tmavší barvu vlasů a kůže máš, tím tmavší budou i tvé bradavky. Můžou se tyčit dopředu a být dokonce vidět i pod oblečením. Ale stejně tak můžou být poměrně ploché. Dokonce existují i takové, které jsou zatlačené dovnitř ! Můžou za to příliš krátké kanálky mléčných žláz. Není to ale nic divného !

 

 

Co je kolem bradavek ?

Bradavky obklopuje takzvaný prsní dvorec. Může být tak velký asi jako koruna, ale i o hodně větší ! A co se týče jeho barvy, je normální všechno od lehce růžové až po čokoládově hnědou. V dvorci je schovaný malý sval, který se stahuje při podráždění nebo když je ti zima. Jak se to projeví ? Dvorec se pak schová tak, že se zmenší, smrští a bradavky se napnou a ztuhnou. Ke stejné reakci dojde i ve chvíli, kdy budeš sexuálně vzrušená. Pokud se stane, že ti v okolí dvorce vyrostou malé chloupky, netrap se ! Je to běžné ! Ale jestli se ti to nelíbí, není problém chloupky opatrně odstranit pinzetou !

 

 

 

BravoGirl!

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.